04 maja 2018

Aranżacja wnętrz: 5 niezbędników w mieszkaniu każdego 30-latka

Dzień trzydziestych urodzin stanowi dla wielu z nas magiczną barierę. Nagle zaczynamy dostrzegać pierwsze siwe włosy i okrywamy, że nasz organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację. Nie warto się jednak załamywać, bo „trzydziestka” ma też swoje uroki. Mało tego: zdaniem wielu, właśnie wtedy zaczyna się najlepszy okres w naszym życiu. Spędźmy go zatem wygodnie. Poniżej przedstawiam listę 5 rzeczy, które moim zdaniem powinny się znaleźć w mieszkaniu każdego 30-latka.

Aranzacja wnetrza sypialni z duzym lozkiem i systemem szaf

1. Wygodne łóżko

Po trzydziestym roku życia nasz organizm regeneruje się dużo wolniej niż wcześniej, więc każdą zarwaną noc musimy niestety porządnie odespać. Nie mówiąc już o tym, że codziennie trzeba wstawać do pracy. Dlatego w okolicach trzydziestki zaczynamy powoli dostrzegać zalety komfortowego snu; inwestujemy w duże, wygodne łóżka, choć jeszcze nie tak dawno do pełni szczęścia wystarczała nam rozkładana kanapa. Widać musi minąć wiele lat nim dotrze do nas, że niewygodne łóżko oznacza ciągłe niewyspanie, uczucie zmęczenia i bóle kręgosłupa. Rzecz jasna dobrze, jeżeli mebel ten będzie współgrał z aranżacją wnętrza. Masz już wygodne łóżko? Przeczytaj, jak możesz zagospodarować ścianę za nim.

Aranzacja wnetrza otwartego salonu z duzym stolem

2. Duży stół

W okolicach trzydziestki nasze życie rodzinne zaczyna powoli ulegać stabilizacji. Wiele osób bierze w tym czasie ślub, a na świat przychodzą kolejne dzieci. To wszystko ma naturalnie wpływ na aranżację wnętrza. Ważniejszą rolę na przykład zaczyna odgrywać stół, przy którym cała rodzina będzie wspólnie spożywać posiłki. Duży stół dla całej familii to wręcz podstawa – badania pokazują, że dzieci, które jedzą regularnie w gronie rodzinnym, lepiej się uczą i są zdrowsze. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli tego mebla, dlatego polecam lekturę mojego wcześniejszego tekstu o wyborze stołu i jego roli w mieszkaniu.

Aranzacja wnetrza mieszkania 30-latka w nowoczesnym stylu

3. Telewizor i konsola do gier

Gry wideo kojarzą się przeważnie z dziećmi, ale nic bardziej błędnego. Według badań przeprowadzonych przez firmę Intel, średni wiek dzisiejszego gracza wynosi aż 35 lat! Dlatego w mieszkaniach dorosłych, trzydziestoletnich mężczyzn coraz częściej można dostrzec pod telewizorem konsolę do gier. I nie ma w tym nic złego! Konsola pozwala odstresować się po trudnym dniu w pracy, a dzięki grom z trybem lokalnej kooperacji możemy grać wspólnie z naszą rodziną i przyjaciółmi. Marzy Ci się stworzenie własnego kącika do grania? Koniecznie zwróć uwagę na 5 błędów popełnianych przy ustawianiu telewizora.

Aranzacja wnetrza mieszkania 30-latka z plakatami z ulubionych kreskowek

4. Plakat ulubionego filmu

W okolicach trzydziestki wielu z nas nabywa swoje pierwsze mieszkania. Problem w tym, że często właściwie nie widać po nich, że są nasze – przypominają bowiem kolejne standardowe wnętrza rodem z katalogu IKEA. Dlatego nadajmy naszemu lokum nieco indywidualnego charakteru, np. wieszając na ścianie plakat ulubionego filmu. Nie martwmy się, jeżeli produkcja ta nie uchodzi za arcydzieło! Po trzydziestce szkoda czasu na przejmowanie się opiniami innych. To w końcu NASZE mieszkanie, więc powinno odzwierciedlać NASZE pasje.

Aranzacja wnetrza mieszkania z domowa biblioteczka

5. Miejsce do czytania

Psychologowie ostrzegają, że sporo osób, które przekroczyły trzydziesty rok życia, zaczyna doświadczać kryzysu związanego z wyczerpaniem życiowej energii. Ma on swoje źródło w morderczym tempie i wygórowanych oczekiwaniach współczesnego życia. Dlatego czasem warto po prostu usiąść wygodnie w fotelu i oddać się lekturze. Częste czytanie książek poprawia samopoczucie i redukuje stres, a nawet – zdaniem badaczy z Uniwersytetu Yale – przedłuża życie aż o 23 miesiące! Nic, tylko czytać.

Komentarze

 • Wiktor

  Po pierwsze to niezbędne jest mieszkanie 30-latkowi. Mało komu jako singlowi udaje się ogarnąć mieszkanie mając 30 lat.

 • Tracy

  @Wiktor ma rację. W wieku 30 lat ma się dopiero stabilna sytuację w pracy i odpowiedni poziom zarobków aby się starać o własne mieszkanie. A jak już się będzie miało to swoje mieszkanie to must have w moim przypadku jest przytulną sypialnia z wygodnym łóżkiem. Koniec z rozkładana wersalka i wbijającymi się w plecy sprężynami.

 • Megan

  Pkt 1 jak najbardziej na miejscu. W miarę upływu lat cenie sobie coraz bardziej wygodę i komfort, a łóżko jest tego najlepszym przykładem. Na wakacje zawsze wożę że sobą swoją poduszkę bo na żadnej innej nie usunę. I co z tego że zajmuje jedna stronę walizki. Wolę się wyspać niż co chwila zmieniać ciuszki 😉

 • Harry

  Dobra wersalka nie jest zła. Jak się było studentem to każdy kąt był dobry. A teraz co? Już nie idzie się wyspać na rozkładanej konstrukcji? Wychodzi na to że nie. Bo wszędzie nas bombardują informacjami typu dobry sen to podstawa, komfortowe łóżko wydłuży życie, dostaniesz kwrzywizny kręgosłupa od źle wyprofilowane materaca… Mój pradziad spał na drewnianym łóżku wypchanym słomą i z pewnością miał zdrowszy sen od mojego. A ja muszę sypiać na jakimś sztucznym badziewie.

 • Jolanta

  Wygodne łóżko swoją drogą, ale co z odpowiednią pościelą? Nie mam tu na myśli jedwabnych poszewek, tylko wypełniacze kołder i poduszek. I takie rzeczy mają znaczenie. Kołdrą ciepła, zimna. Wypełnione naturalnym puchem czy syntetykiem. O tym również warto wspomnieć.

 • Błażej

  Duży stół wiadomo, żeby mieć gdzie grać w planszowki i zmieścić pizze. A tak na serio, to duży stół się przydaje. Wspólna kolacja ze znajomymi, wizyta przyszłych teściów – wtedy siada się dokładnie po przeciwnej stronie stołu niż goście w celu zachowania odpowiedniego dystansu 😉

 • Marek

  Plakat ulubionego filmu – w końcu można mówić o tym otwarcie i się z tym o nosić, nawet do tego stopnia żwby wieszać go w salonie na honorowym miejscu. Każdy facet ma gdzieś skitrany tą jedyną cząstkę dzieciństwa do której powracał. A od jakiegoś czasu można się ujawniać. Drodzy koledzy czekam na Wasze kolekcje! Wręcz stwierdzam, pokaż mi swój plakat a powiem ci kim jesteś.

 • Magda

  Pkt 1 można połączyć z pkt 5. Dla mnie to sypialnia jest idealnym miejscem do czytania.

 • Violetta

  Gdyby moje mieszkanie odzwierciedlło moja pasję to stała bym się drugą Wiolettą Willas.

 • Paweł

  To zależy czy jest się singlem czy żyje w parze. Jeśli to drugie to konieczna jest duża lodówka plus kącik słodkości. Apetyt zdecydowanie wzrasta gdy żyje się w stadzie. A kącik na słodycze najlepiej zataić przed drugą połówką, wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniesz bohaterem domu kiedy w chwili wielkiej potrzeby wyciągniesz Raffaello. Zwrot satysfakcji gwarantowany 😉

 • Jessika

  Czy warto czytac książki aby żyć 2 lata dłużej? Hmm

 • Beata

  Zdecydowanie brakuje na tej liście WANNY. Jej uroki docenia się z czasem. Tak jak kiedyś wystarczały mi szybkie prysznice, tak teraz weekend bez relaksacyjne kąpieli uważam za stracony.

 • Gaweł

  Ha ha ha Paweł muszę zastosować Twoje porady. Że też sam o tym wcześniej nie pomyslalem

 • Moje mieszkanie od początku wygląda jak moje, bo pierwsze co zrobiłem po przeprowadzce to powiesiłem plakat Star Wars 😀

Zostaw odpowiedź