17 stycznia 2020

To co dziś robimy? – czas wolny w Miasteczku Wilanów

Miasteczko Wilanów to dzielnica dzieci, młodych i osób, które nie boją się zmian. Moim zdaniem osiedle, które tętni życiem i popycha mieszkańców do tworzenia nowych możliwości to niemalże ideał. Młodzi ludzie są motorem napędowym rozwoju. A że nie warto oczekiwać rozwoju bez przerwy na odpoczynek, przyjrzyjmy się temu, co oferuje Miasteczko Wilanów w zakresie wykorzystywania wolnego czasu.

Royal Wilanów (źródło: wikimedia.org)

Wilanowska kawa de luxe

Gdyby zapytać przypadkowo spotkaną na ulicy osobę, co sądzi o dzisiejszych czasach, jestem niemal stuprocentowo pewny, że odpowie w bardzo podobny sposób. Że szybko, że komputeryzacja, że brakuje kontaktów z drugim człowiekiem. Z tego względu czas, który można spędzić ze znajomymi czy rodziną przy kawie jest bezcenny. Gdzie w Miasteczku Wilanów napijemy się kawy? Do wyboru mamy kilka miejsc (te, które wymienię, to tylko przykłady :)):

 • Green Caffe Nero
 • Jest to sieć kawiarni, bardzo popularna w samej Warszawie. Klienci cenią sobie bardzo dobrą kawę i wybór ciast oraz przytulną atmosferę. Mimo, że to popularna “sieciówka”, ta położona w Miasteczku Wilanów chwalona jest za przyjemną atmosferę, budowaną przez pracowników.

 • Foods by Ann Healthy Store
 • Kawa jak kawa, ale jedzenia na pewno tu nie zabraknie – i to zdrowego jedzenia! W końcu miejsce, które jak wiemy powstało z inicjatywy Anny Lewandowskiej, samo określa się jako “healthy”. I poziom trzyma – w końcu wszyscy chcemy być zdrowi!

 • Klubokawiarnia Polana
 • Coś dla rodzin z dziećmi – Polana z otwartymi ramionami wita najmłodszych, na których czekają zabawki. A dla rodziców, wiadomo – jedzenie i kawa! Ciekawe jest dla mnie to, że przed wejściem klienci proszeni są o zdjęcie butów – sama obsługa kawiarni utrzymuje, że to z troski o higienę i bezpieczeństwo dzieci. Niekonwencjonalne, ale bardzo pozytywnie przyjęte!

Fun time in Miasteczko Wilanów

Skoro już o tych dzieciach wspomniałem, to zostaniemy na chwilę przy tym temacie. Każdy, kto jest rodzicem wie, jak to jest wychowywać pociechę z niespożytą ilością energii. Chcemy, żeby dzieci mogły się rozwijać pod względem nie tylko psychicznym, ale też fizycznym. Zatem? Place zabaw. Rodzice zgodnie wyrażają swoje uznanie dla atrakcji usytuowanych dla najmłodszych na terenie Royal Wilanów. Znajdziemy tam boiska, huśtawki, ściankę wspinaczkową, mini golf czy piłkarzyki. Dla tych starszych pociech (i dla nas też, ale o tym sza) Royal Wilanów przeznacza siłownię plenerową i trampoliny. Jest w czym wybierać!

Weekend dla siebie

Załóżmy teraz, że dzieci zostają na weekend u dziadków. Wtedy jest czas dla zmęczonych i znudzonych rodziców. Nie tylko dzieci muszą się bawić, dorośli też potrzebują trochę rozrywki i czasu dla siebie! Specjaliści, psychologowie i nowoczesne babcie non stop mówią nam o “work-life balance” i nie mogę odmówić logiki balansowania życia osobistego i zawodowego. Jak w Miasteczku Wilanów można się odstresować?

 • na sportowo, czyli przyjemnie i pożytecznie – tak, można pójść na siłownię. Choć nie kojarzy się to bezpośrednio z rozrywką, wpływ wysiłku fizycznego na nasze samopoczucie jest ogromny. Właśnie podczas wysiłku uwalnia się serotonina, zwana nie bez powodu “hormonem szczęścia”. A i sylwetka staje się lepsza, co jest niezaprzeczalnym atutem. Gdzie zatem wskoczyć w Miasteczku Wilanów? 27 minut lub (trochę dalej) Miasteczko CrossFit.
 • klasycznie, czyli powierzenie naszej osoby w czyjeś wykwalifikowane ręce. Co mam na myśli? Weekend w SPA, wizyta u fryzjera lub kosmetyczki! Venus. Salon Spa na pewno zaopiekuje się tymi, którym potrzebny jest masaż, Klinika Zdrowia i Urody zadba o każdy aspekt naszej urody, a włosami zajmie się na przykład Hamski Barber.

W niedziele zaś, kiedy to ustawowo większość lokali usługowych i rozrywkowych jest zamknięta, można postawić na czas z rodziną lub znajomymi i wybrać się na wycieczkę, czy to poza Warszawę, a może nawet w samym Wilanowie? Jeśli brakuje Wam pomysłów, zapraszam do lektury wpisu “Nieznane oblicze Wilanowa, czyli gdzie oprócz Pałacu można się udać?”.

Komentarze

 • Michał

  Polecam tą kawiarnie Anki Lewej, nie wyobrażam sobie dnia w którym nie kupiłbym wyciskanej zielonej mocy (To taki sok z zielonych owoców i warzyw jakby ktoś się nie domyślał ;D) po treningu z chłopakami w piątki.

 • Alan

  Organizowanie sobie czasu wolnego wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy ma się jeszcze dzieci które też chcą coś ciekawego robić. Przyznaję że ja z moją rodziną uwielbiamy Wilanów właśnie za szeroki wybór miejsc do odwiedzenia, serdecznie polecam przyjechać i samemu się przekonać!

 • Anastazja Wieczorek

  Jestem osobą która odwiedza Royal Wilanów z przyjaciółmi dla restauracji.Przez mój tryb życia nie mogę pozwolić sobie na gotowanie w domu dlatego często chodzę do Kuchni Otwartej w tym miejscu, naprawdę mają dobre jedzenie i miłą atmosferę!

 • Łucja

  Przyjemne miejsce do czasu kiedy nie przyjdzie sobota, wtedy pojawia się tam wiele osób które najwyraźniej nie mają co ze sobą zrobić. Cenię sobie spokój jako nieco już starsza osoba kiedy idę do apteki czy na zakupy spożywcze bo mam najbliżej. Niestety nie można mieć wszystkiego

 • Rafał

  Wilanów nie tylko szczyci się takim obiektem jak ten Royal Wilanów ale dla koneserów historii (jak ja) jest takie miejsce jak muzeum pałacu Króla Jana trzeciego! Polecam sprawdzić 😉 Bardzo ciekawe miejsce do wykorzystania wolnego czasu.

 • Danuta

  Dla tych którzy traktują takie centra handlowe za miejsca do wolnego czasu mogą mieć nieco atrakcji chociaż moim zdaniem jest wiele innych lokalizacji do wykorzystania 🙂

 • Adam

  Royal Wilanów mam sporą ilość sklepów z ubraniami które wyróżniają się na tle takich z sieciówek, na pewno są osoby które coś takiego lubią skoro istnieją takie sklepy.

 • Olaf Majewski

  Z pewnością dobrym pomysłem jest stworzenie wiele obiektów pozwalające na uprawianie sportu. W dzisiejszych czasach ludzie nie dbają o zdrowie lub po prostu nie mają na to czasu 🙁

 • Nina

  Jako mieszkanka Wilanowa muszę przyznać że cieszy mnie każdy tak pozytywny artykuł o moich rodzinnych stronach!

 • Róża Czajka

  Do atrakcji naszego kochanego Wilanowa można zaliczyć jeszcze śliczny królewski ogród świateł. Częste pokazy to wisienka na torcie której nie umiem sobie odmówić <3

Zostaw odpowiedź