When designing the arrangement of the kitchen, experts are guided not only by aesthetic qualities, but above all – functionality. A well-chosen kitchen mixer, with vanguard design line, is a distinct decorative element, that emphasizes the character of the interior, being its integral part of it.

Projektant-wnętrz-zwraca-uwagę-zarówno-na-wygląd-jak-i-funkcje-baterii-kcuhennej Interior designer advises on the choice of kitchen battery

The kitchen arrangement should be based on the choice of the highest quality materials, adapted to individual preferences of users. In the wide range available on the market there are not only stainless steel, chrome batteries, granite and ceramic models, but also decorative batteries, such as single coat, satin, patinated or gilded. Modern models also have additional equipment: temperature indicator, lighting, detergent dispenser or water filter.

The most popular are the standing batteries that are mounted on the worktop or on the periphery of the sink. They allow you to avoid violation of structure of the wall by connecting to an installation. Remember to select a model with the appropriate rotation. The standard battery rotation is 120 °. Meanwhile, modern models can reach up to 360°. 90° rotation range will suffice for single-chamber sinks.

Wall batteries are getting less and less popular because they require direct connection to the water system. They need to be taken into account at the early stage of the interior design project and the proper layout of pipes. They are installed at a height of about 25-35 cm.

Projektant-wnętrz-zwraca-uwagę-zarówno-na-wygląd-jak-i-funkcje-baterii-kcuhennej Interior designer advises on the choice of kitchen battery

One or two handles?

Experts recommend to choose one-lever kitchen mixer, which are more practical and facilitate the regulation of temperature and pressure. They allow you to achieve the optimum temperature faster and thus reduce water consumption by up to 40%. They also allow you to perform two actions at the same time.

Projektant-wnętrz-zwraca-uwagę-zarówno-na-wygląd-jak-i-funkcje-baterii-kcuhennej Interior designer advises on the choice of kitchen battery

Tap

The height and shape of the tap are dependent on many factors, including: the depth of sink, the way and the frequency of its use. Choose of high tap will allow you to wash large dishes or vases. Please note, however, that too high a tap will cause splashing.

One of the most functional solutions is pull out tap. Its mechanism is based on an extendible flexible shower with a length of up to 1.5 m. Modern batteries are additionally equipped with rotating heads, which should be installed especially with two chambers sinks.

Projektant-wnętrz-zwraca-uwagę-zarówno-na-wygląd-jak-i-funkcje-baterii-kcuhennej Interior designer advises on the choice of kitchen battery

Interior design and ecology

Investing in modern technology can reduce water consumption even several times. Interior designers focus on single lever, thermostatic and non-contact batteries. In the wide range of products available on the market we can find thermostatic devices, which allow the flow of a water stream at the time, when it reaches the desired temperature. They are equipped with knobs that allow control of temperature and pressure.

Batteries containing cap with aerator are already standard, however they reduce water consumption by an average of 15%. By using air, and consequently – a pressure increase, they significantly reduce the amount of water in the stream.

Projektant-wnętrz-zwraca-uwagę-zarówno-na-wygląd-jak-i-funkcje-baterii-kcuhennej Interior designer advises on the choice of kitchen battery

Experts recommend the use of eco-blocks, that provide a gradual start of tap or non-contact batteries, which reduce water consumption to the minimum, thanks to the photocells. The most modern kitchen mixers with eco-pads guarantee savings up to 30-40%. The use of modern technology is not only a growing concern for the environment. The solutions presented above have a positive impact on our wallet.

Open modal
Opublikowano Friday, 07 July 2017 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Comments: 12 to post “Interior designer advises on the choice of kitchen battery”

 1. avatar tutka napisał(a):
  18 July 2017 o godz. 06:14 AM

  Rzeczywiście rozwiązań na chwilę obecną jest bardzo dużo. Dla mnie przede wszystkim liczy się to, żeby było praktycznie. Fajnie jak będzie nowocześnie wyglądało, ale żadne chlapanie nie wchodzi w grę :) No i druga sprawa, żeby dało się w komfortowy sposób regulować temperaturę i ciśnienie wody.

 2. avatar Tosia napisał(a):
  19 July 2017 o godz. 08:59 AM

  Po nitce do kłębka jak to mówią… przez ten wpis dowiedziałam się o zastosowaniu paneli szklanych w kuchni i chyba to czas, aby wprowadzić jakieś zmiany w projekcie! :) Jakoś nigdy wcześniej nie obiło mi się to o uszy, więc uznałam, że jedyne i najrozsądniejsze wyjście to oczywiście tradycyjne płytki, a tu proszę. Przyznam, że najbardziej przekonała mnie łatwość czyszczenia, bo z płytkami (szczególnie, jeśli są wzorzyste) to różnie bywa,

 3. avatar Tarasik napisał(a):
  20 July 2017 o godz. 07:44 AM

  Najwyższej jakości materiały niestety kosztują i to sporo. Dlatego zdecydowana większość osób, które urządzają mieszkanie, decyduje się na budżetowe rozwiązania, które nie odgrywają swojej roli za dobrze. W sumie to się nie dziwię, bo wykańczanie mieszkania wiąże się z kosmicznymi kosztami.

 4. avatar Kaśka napisał(a):
  21 July 2017 o godz. 08:24 AM

  Waszego bloga będę polecać każdemu, kto znajduje się na etapie wykańczania/urządzania mieszkania. To naprawdę rzetelne źródło wiedzy, z którego można się bardzo dużo dowiedzieć. Sama czytam każdy wpis od deski do deski i zawsze znajdzie się coś, co mnie zaciekawi.

 5. avatar G. napisał(a):
  21 July 2017 o godz. 11:49 AM

  A jaki Waszym zdaniem jest najlepszy blat do kuchni? Warunków mam niewiele :) Zależałoby mi na tym, aby się nie niszczył i nie wycierał przede wszystkim. Musi się dać łatwo wyczyścić dokładnie. Tak poza tym fajnie, jakby nie kosztował majątku. Ktoś ma coś do polecenia? Czas mnie goni, decyzję muszę podjąć na dniach, a ogromny wybór paradoksalnie nie pomaga.

 6. avatar Jollanta napisał(a):
  24 July 2017 o godz. 06:34 AM

  Bardzo podobają mi się płytki z ostatniego zdjęcia, lubię takie niestandardowe wzory. Wydaje mi się, że w chwili obecnej różnorodność na rynku i wybór produktów są tak duże, że nie warto powielać w kółko tego samego i czasami można pomyśleć niesztampowo.

 7. avatar Klaudia napisał(a):
  24 July 2017 o godz. 09:17 AM

  Tak na chłopski rozum to mogłoby się wydawać, że zlew ma coraz mniejsze znaczenie, bo sporo osób decyduje się na zmywarkę, a wtedy zlewozmywak służy właściwie do mycia żywności czy ledwie opłukiwania naczyń :) Ciekawa jestem czy zauważyliście taką zależność w aranżowanych przez siebie mieszkaniach?

 8. avatar Bogusia napisał(a):
  26 July 2017 o godz. 12:25 PM

  Ciekawie od czasu do czasu przeczytać taki artykuł, bo nawet człowiek nie do końca wie, co obecnie w trawie piszczy. Nigdy bym nie powiedziała, że można kupić baterie z podświetleniem albo czujnikiem temperatury, nigdy też nie widziałam czegoś takiego na żywo. Czuję, że teraz mając tylko pieniądze można mieć prawdziwe “cuda” w mieszkaniu. A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno największym wynalazkiem było światło z czujnikiem ruchu ;)

 9. avatar ula napisał(a):
  27 July 2017 o godz. 08:04 AM

  Bateria termostatyczna brzmi bardzo dobrze. Niejednokrotnie łapię się na tym, że w oczekiwaniu na to, aż poleci ciepła woda po drodze całkiem sporo się jej zmarnuje. A przecież rozwiązanie jest całkiem proste. Tylko podejrzewam, że kosztuje zdecydowanie więcej niż standardowa bateria?

 10. avatar sklepowy napisał(a):
  28 July 2017 o godz. 08:38 AM

  ula – pochodź po sklepach, taka bateria wcale nie jest jakoś horrendalnie droga, na pewno nie na tyle, żeby nie opłacało się w nią zainwestować. Ja taką kupiłem za całkiem nieduże pieniądze. Oczywiście nie taką z najwyższej półki, ale jak do tej pory (już całkiem długo) sprawuje mi się dobrze.

 11. avatar jaku napisał(a):
  31 July 2017 o godz. 08:37 AM

  Rzeczywiście baterie jednouchwytowe to duża wygoda. Teraz te z dwiema gałkami to już prawie że relikt, ale w swoim domu rodzinnym muszę się jeszcze z takimi męczyć :)

 12. avatar Darko napisał(a):
  2 August 2017 o godz. 10:28 AM

  Baterie, płytki, blaty… urządzając kuchnię, trzeba stanąć przed naprawdę wieloma poważnymi dylematami! ;) Dobrze przynajmniej, że są to na tyle przyjemne dylematy, że nie ma z nimi problemu, a efekty końcowe zazwyczaj wynagradzają cały trud i ewentualne stracone nerwy. Każdy, kto miał okazję urządzać swoje własne gniazdko, pewnie wie o czym mówię :)

Leave comment