Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem ci, kim jesteś. Wnętrze domu stanowi wizytówkę właściciela. Niepowtarzalny charakter w aranżacji wnętrz nadają przede wszystkim wyraziste dodatki. Dużym powodzeniem w ostatnim czasie cieszą się szczególnie te o niestandardowych własnościach, gdyż wybijają z poznawczej rutyny i sprawiają, że nasze mieszkanie się wyróżnia.

Oldschoolowe dodatki w aranżacji wnętrz

Akcenty oldschoolowe przestały być postrzegane jako nudne. Aranżacja wnętrza umożliwia wykorzystanie elementów o wartości sentymentalnej, które pozwalają przenieść się w świat wspomnień. Nasz awangardowy projekt „Włoska robota” dopełniają lampy sufitowe oraz patchworkowe krzesła, które doskonale wpisują się w surowy wystrój.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

Klasyczna koncepcja dominuje także w realizacji „Świeże retro”. Oldschoolowe elementy budują klimat wnętrza, nie pozwalając zakraść się rutynie. Tworzą zarazem przytulną atmosferę.

Wnętrza nowoczesne

Nowoczesne aranżacje wnętrz są oparte na wyrazistych akcentach, które zaskakują nowatorskimi wzorami. Awangardowe dodatki zostaną najlepiej wyeksponowane w minimalistycznym wnętrzu, utrzymanym w stonowanych barwach. Ciekawy model baterii kuchennej, nowoczesne oświetlenie sufitowe nad stołem oraz przezroczyste krzesła doskonale dopełniają kompozycję otwartej kuchni w mokotowskiej inwestycji. O wizerunku wnętrza decyduje także dobór kolorystyki akcentów dekoracyjnych.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

Koncepcja nowoczesnego loftu determinuje projekt inwestycji na Żoliborzu. Jest to doskonały przykład dostosowania arnażacji wnętrza do indywidualnych preferencji właścicieli. Realizacja zaskakuje na każdym kroku śmiałymi połączeniami. Jest dowodem na to, że wykorzystanie dużej liczby dodatków nie zawsze prowadzi do zaburzenia spójności koncepcji projektu.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

W nowoczesnej aranżacji wnętrz doskonale sprawdzi się grafika. Realizacja „Komiks” doskonale odzwierciedla barwną osobowość właściciela. Unikalny efekt został osiągnięty dzięki wykorzystaniu ściany tablicowej, która pobudza wyobraźnię domowników – nie tylko tych najmłodszych. Wprawdzie rozwiązania graficzne mogą zdominować całość aranżacji, jednak umożliwiają jednocześnie zmianę wzoru w dowolnym momencie.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

Nowe oldschoolowe

Nowoczesne czy retro? Nie musisz wybierać. Popularnością cieszą się niezmiennie projekty oparte na koncepcji mieszanki stylów. Najnowsze trendy znalazły zastosowanie m.in. w realizacji mieszkania „Nowe oldskulowe”. Akcenty retro stanowią doskonałe dopełnienie zabudowy kuchennej utrzymanej w nowoczesnej konwencji. Wnętrze jest kreowane także poprzez strefowanie, które w sposób łagodny wyodrębnia funkcjonalne części mieszkania.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

Detale w aranżacji wnętrz

O charakterze wnętrza decydują detale. Interesujący efekt został osiągnięty w nowoczesnej łazience z motywem the Rolling Stones, wpisującej się w spójną awangardową koncepcję realizacji „Komiks”. Designerski model umywalki doskonale współgra z wyrazistą grafiką wyeksponowaną w pomieszczeniu utrzymanym w ciemnych barwach.

obrzezna1d-001-1024x684 Dodatki w aranżacji wnętrz - nowoczesne czy oldschoolowe?

Nieograniczone możliwości tworzenia

W dobrze zaprojektowanym wnętrzu nie grozi nam rutyna. Nawet najbardziej surowa koncepcja zostanie doskonale dopełniona przez drobne dodatki. Ich niezaprzeczalną zaletą jest niczym nie ograniczona możliwość dokonywania zmian. Drobne elementy aranżacji wnętrz umożliwiają dowolne modyfikacje kompozycji, na nowo wzbogacając wnętrze, nadając mu efekt świeżości, ale na uwadze należy mieć też to, że nieprzemyślany dobór elementów dekoracyjnych potrafi zaburzyć spójność każdej koncepcji.

 

Opublikowano piątek, 13 listopad 2015 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Odpowiedzi: 11 do wpisu “Dodatki w aranżacji wnętrz – nowoczesne czy oldschoolowe?”

 1. avatar Stokrotka napisał(a):
  13 listopad 2015 o godz. 15:57

  Do mnie nie przemawia styl retro. Zdecydowanie wolę nowoczesność zarówno w kształtach jak i kolorystyce. I tylko w tym stylu mam urządzone mieszkanie.

 2. avatar Minionka napisał(a):
  13 listopad 2015 o godz. 23:39

  Te krzesła z pierwszego zdjęcia są świetne. Idealnie by pasowały do mojej białej kuchni, takie przełamanie barw.

 3. avatar Kokosowa napisał(a):
  16 listopad 2015 o godz. 08:59

  Dla mnie największe znaczenie mają dodatki/ dekoracje będące pamiątką rodzinną. O wiele przyjemniej jest opowiedzieć gościom o historii danej rzeczy, niż mimochodem rzucić "kupiłam w sklepie". Miło widzieć jak moda na tzw. oldschoolowe akcesoria powraca. Może zamiast zaopatrywać się w takie dodatki w sklepach, warto pogrzebać w piwnicach lub na strychu. Z pewnością odkryjemy jakąś perełkę.

 4. avatar Edyta napisał(a):
  16 listopad 2015 o godz. 22:16

  W swoim domu mam taką trochę własnie mieszaninę stylową ;). W zasadzie nowoczesne meble ale za to takie oldschoolowe dodatki z serii jakaś kapa na łóżko (właśnie taki patchwork), stare lampy, w łazience umywalka stylizowana na taki stary styl, „stare” baterie zlewozmywakowe, wannowe itd. Jakieś tam ozdóbki. Lubię takie pomieszanie, staram się nie zagracać biebelotami ale z tym jest różnie.

 5. avatar JaAdam napisał(a):
  17 listopad 2015 o godz. 16:10

  W domu odziedziczonym po babci znaleźliśmy skarby z serii stary kredens, stara narzuty na łóżka, czy stare krzesła. Wszystko odświeżyliśmy według uznania i powiem szczerze, że prezentuje się to doskonale. Większość znajomych pytała gdzie zakupiliśmy takie meble. Fakt czasu poświęciliśmy na to sporo ale warto było takiego salonu i jadalni nie ma nikt. Dodam, że poza naszymi starymi meblami w salonie mamy nowoczesne oświetlenie tak jak nad stołem jadalnym i całość, mimo obaw jest naprawdę w porządku.

 6. avatar Celina napisał(a):
  19 listopad 2015 o godz. 16:11

  W odnawianie mebli bym się nie bawiła bo to nie dla mnie, za nerwowa jestem zresztą obawiam się, że zdolności by mi nie pozwoliły osiągnąć ciekawy efekt:D ale serdecznie podziwiam takie dzieła. Z powodu braku umiejętności zostaje mi kupowanie „starych” dzieł. W piwnicy mamy bar i stołki barowe wygląda wszystko jakby się cofnąć do lat 60 :). Ogólnie cały dom taki trochę z lat 60, mamy w przeciwieństwie do reszty tutaj to dodatki są nowoczesne ale całość raczej stylizowana na „oldskulowe”.

 7. avatar niewiemjak napisał(a):
  20 listopad 2015 o godz. 11:00

  Ja właśnie jestem na etapie urządzania domu i chciałabym zamieszać trochę stylami ale nie bardzo wiedziałam jak się za to zabrać. Zdjęcia i artykuły trochę mi pomogły jak mam być szczera, a może ktoś się jeszcze pochwali i opisze co i jak u siebie ma, chętnie poczytam i podpatrzę.

 8. avatar Muniek napisał(a):
  20 listopad 2015 o godz. 15:13

  Nie lubię mieszania stylów. Dla mnie taki dom wygląda jakby był w nim bałagan. Nie wyobrażam sobie mieszkać w takim pomieszaniu z poplątaniem o jakim pisze Edyta. Powinno być albo nowocześnie albo odschoolowo. Sam wybieram nowoczesność ale to już kwestia osobista.

 9. avatar Lazurowa napisał(a):
  22 listopad 2015 o godz. 20:30

  Moja teściowa tak jak JaAdam odnowiła sobie meble tzn stolik kawowy i krzesła takie babcine ale pomalowała je na taki hmmm…wrzosowy kolor z przetarciami i wyglądają rewelacyjnie. Jak ktoś ma zdolności to sam zrobi cudo, którego nikt inny nie ma. W przedstawionych tu przykładach podoba mi się o zdjęcie Chaplina ale tez pomysł z tablicą jest super, mam już zakupioną od dawna teraz tylko muszę odpowiednie miejsce znaleźć :).

 10. avatar Edyta napisał(a):
  26 listopad 2015 o godz. 07:27

  Muniek to nie musi być, a i tez nie jest, pomieszanie z poplątaniem. Są rzeczy nowe ale i stare, są dodatki ale to wszystko ładne ze sobą współgra. Nikt mi nie powiedział, że mam bałagan stylowy w domu. Wystarczy odpowiednio wszystko ze sobą skomponować i nie przesadzać w niczym. Nowie i stare może pięknie wyglądać razem.

 11. avatar Artystka napisał(a):
  27 listopad 2015 o godz. 10:03

  Jeśli się nie przesadza w żadną ze stron to każdy styl wygląda pięknie i ma swój niepowtarzalny klimat ale to zależy co komu w duszy gra :). Ja jako artystka lubię pomieszać i bardziej lubię jednak „starocie”. Tu podoba mi się tablica ale też kolorowe krzesła, nad krzesłami już myślę w swojej przestrzeni życiowej bo są fantastyczne. No i uwielbiam umywalki stylizowane na takie zamierzchłe czasy ;).

Zostaw odpowiedź