Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów postanowiliśmy wziąć pod lupę kilka nowych inwestycji deweloperskich, jakie w najbliższej przyszłości zostaną oddane do użytku w Warszawie. Wyniki naszego porównania prezentujemy w niniejszym artykule.

Postanowiliśmy prześwietlić inwestycje mieszkaniowe na terenie Warszawy, które zostaną oddane przez deweloperów do użytku w pierwszej połowie 2018 roku. Przypominamy, że jako Agencja Architektoniczna oferujemy naszym klientom kompleksową usługę concierge, w ramach której zapewniamy wsparcie przy zakupie mieszkania od dewelopera, prześwietlenie całej dokumentacji związanej z tą operacją, następnie wykończenie mieszkania oraz jego aranżację.

W zestawieniu istotne było dla nas kilka kwestii:

  • cena metra kwadratowego w dostępnych mieszkaniach (wykluczyliśmy te inwestycje, które na początku września na portalu rynekpierwotny.pl posiadały utajone ceny lokali mieszkaniowych),
  • lokalizacja (skupiliśmy się wyłącznie na nowych inwestycjach deweloperskich z dwóch dzielnic: Mokotowa i Wilanowa),
  • całkowita liczba lokali w inwestycji,
  • powierzchnia dostępnych mieszkań,
  • planowany termin ukończenia inwestycji (braliśmy pod uwagę tylko te inwestycje, które zostaną oddane do użytku w pierwszej połowie 2018 roku).

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Ceny mieszkań w nowych inwestycjach deweloperskich w Warszawie

Ceny mieszkań wziętych pod uwagę w naszym zestawieniu są dosyć zróżnicowane – najkorzystniej pod tym względem wypada inwestycja Villa Piano (dostępne lokale mieszkaniowe kosztują tam średnio 7 435 tys/m2); najwięcej natomiast trzeba wydać, kupując jedno z mieszkań w inwestycji Villa Almerico (12 589 tys/m2). Średnio, decydując się na zakup w jednej z inwestycji z naszego zestawienia, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 8 639 tys/m2. Co ciekawe, to ciut więcej niż wynosi średnia cena warszawskiego mieszkania z rynku pierwotnego – w lipcu 2017r. plasowała się ona na poziomie 7 999 tys/m2. Warszawa nadal pozostaje najdroższym miastem na rynku nieruchomości; dużo tańsze są pod tym względem Szczecin (4 885 tys/m2), Łódź (4 904 tys/m2) czy Lublin (5 211 tys/m2). Naturalnie nawet w stolicy można znaleźć mieszkania w atrakcyjnych cenach, choć często w bardziej peryferyjnych dzielnicach.

Lokalizacja nowych inwestycji deweloperskich w Warszawie

W naszym zestawieniu umieściliśmy inwestycje z dwóch dzielnic, które zajmują czołowe lokaty w rankingach atrakcyjności. Zdaniem Urzędu Statystycznego w Warszawie, to właśnie Wilanów stanowi w stolicy najbardziej atrakcyjne miejsce do życia – pierwsze miejsce zawdzięcza najniższej liczbie osób bezrobotnych, najwyższej liczbie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz największej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania. Co te dane oznaczają w praktyce? Przede wszystkim wskazują na dużą aktywność ekonomiczną mieszkańców Wilanowa, ich lepsze zorganizowanie oraz większą świadomość. Krótką mówiąc: sugerują wysoką jakość życia. Nic dziwnego, że Wilanów to jedna z ulubionych dzielnic warszawskich deweloperów; tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy następnego roku do użytku zostaną oddane tam cztery nowe inwestycje deweloperskie: Villa Piano (Cityvilla, I kwartał), Apartamenty Villa Nobile (Robyg, I kwartał), Nova Atmosfera (Acciona, II kwartał) i Zielony Wilanów (Cogik, II kwartał). Problemem w tym, że za nowymi mieszkaniami – mimo sporego finansowania z budżetu miasta – nie zawsze nadąża stosowna infrastruktura.

Mokotów w tegorocznym rankingu atrakcyjności dzielnic zajął dopiero trzecią lokatę, ale raczej nie ma powodów do zmartwień, bo to nadal jedno z tych miejsc, w których budownictwo mieszkaniowe rozwija się szczególnie dynamicznie. Tylko w ciągu pierwszej połowy 2018 roku do użytku zostanie oddanych tam siedem nowych inwestycji deweloperskich: Living Point Mokotów (Vantage, I kwartał), Vena Mokotów (Vantage, II kwartał), Jaśminowy Mokotów (Skanska, II kwartał), Przy Woronicza II (grupa Iar, I kwartał), Rezydencja Fryderyk (Rezydencja, II kwartał), Villa Almerico (Yuniversal Podlaski, I kwartał) i Apartamenty Mokotów (Expander, I kwartał). Tak duża ilość nowych inwestycji deweloperskich nie może jednak dziwić, bo mieszkania w Mokotowie szuka co piąta osoba pragnąca nabyć nieruchomość w stolicy.

Wielkość nowych inwestycji deweloperskich w Warszawie

Wielkość proponowanych mieszkań łatwo dostosować do potrzeb nabywców. Bez problemu znajdą coś dla siebie wielodzietne rodziny, jak również single – zarówno tacy, którzy zadowolą się tradycyjnymi kawalerkami w wielkości ok. 28 m2, jak i większymi, bardziej luksusowymi mieszkaniami. Najlepszym przykładem tej powierzchniowej rozpiętości jest Vena Mokotów od Vantage Development – oferowane tam mieszkania mają od 34 do 149 m2. Niemniej taka rozpiętość nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że cała inwestycja składa się z aż 183 lokali mieszkalnych.

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Przy Woronicza II 

Przy Woronicza II to drugi etap inwestycji Grupo Lar; pierwszy etap inwestycji został już przekazany mieszkańcom. Deweloper zachwala przede wszystkim spokojne położenie i łatwy dostęp do publicznych środków transportu: autobusu, tramwaju oraz Metra (bliskość stacji Wierzbno). Grupo Lar na stronie internetowej chwali się również bliskością Pól Mokotowskich (doskonałe miejsce do joggingu, rodzinnych spacerów i przejażdżek rowerowych) oraz sąsiedztwem licznych obiektów sportowych.

Strona www: przyworonicza.com

Kontakt: +48 22 302 02 02

sprzedaz@przyworonicza.com

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Jaśminowy Mokotów 

Skanska Residential Development Poland z dumą podkreśla, że inwestycja Jaśminowy Mokotów to pierwsza w tej dzielnicy budowa poddawana certyfikacji BREEAM, systemu oceniającego jakość inwestycji w aspekcie projektowym, realizacyjnym i użytkowym. Deweloper stawia na „skandynawską filozofię życia”. I to już na etapie realizacji inwestycji, bo – jeżeli tylko wierzyć informacjom zawartym na stronie – Jaśminowy Mokotów to pierwsza budowa w Warszawie zasilana wyłącznie energią wiatrową. Ekologiczne podejście nie dziwi, bo samo osiedle powstaje na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Oznacza to, że budynki będą otoczone bujną zielenią i naturalnie zabezpieczone skarpą.

Strona www: mieszkaj.skanska.pl

Kontakt: +48 22 509 99 99

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Vena Mokotów 

Vena Mokotów to składająca się z trzech budynków inwestycja przy ulicy Pory. Zadowoleni powinni być przede wszystkim miłośnicy zakupów, gdyż niedaleko znajdują się Galeria Mokotów i Sadyba Best Mall. Jeżeli jednak preferujesz bardziej aktywny wypoczynek, to nic straconego – obok osiedla mieszczą się m.in. kluby fitness, korty tenisowe, Tor Łyżwiarski Stegny (latem można jeździć tam na rolkach) czy Park Arkadia. Deweloper na sprzedaż oferuje zarówno mniejsze lokale z balkonami, jak i większe z tarasami i ogródkami. Na ostatnim piętrze dostępne mają być też mieszkania z antresolami.

Strona www: vantage-sa.pl

Kontakt: (+48 22) 460 44 44

sprzedaz.warszawa@vantage-sa.pl

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Zielony Wilanów

Inwestycja Zielony Wilanów składa się z jednego budynku wielorodzinnego przy ulicy Zaściankowej. Projektowany budynek został ukształtowany na planie litery C, otaczającej wewnętrzny, zielony dziedziniec. Ogromną zaletą inwestycji jest bliskość ścieżek rowerowych, tras spacerowych oraz nadwiślańskich, piaszczystych plaż. Wszystkie czteropokojowe mieszkania zostały już wyprzedane, ale nadal można zakupić lokale dwu- i trzypokojowe.

Strona www: zielonywilanow.pl

Kontakt: 22 823 70 30

bok@cogik.com.pl

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Nova Atmosfera 

Nova Atmosfera to już trzecia – po Apartamentach Atmosfera i Mojej Atmosferze – inwestycja realizowana przez Acciona Nieruchomości w sercu Miasteczka Wilanów, w rejonie ulic Klimczaka i Al. Rzeczypospolitej. Deweloper podkreśla, że inwestycja powstała z myślą o powiększających się potrzebach mieszkańców Miasteczka Wilanów – stąd w ofercie znajdują się również miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Nova Atmosfera znajduje się z dala od głównych ulic, a w jej obrębie umieszczono duży dziedziniec z placem zabaw.

Strona www: novaatmosfera.pl

Kontakt: 22 428 32 22

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Villa Piano 

Za inwestycję Villa Piano odpowiada City Villa. To trzy kameralne, 2-piętrowe budynki przy ul. Bruzdowej 100, które zostaną przyłączone do kilkuletniego osiedla Kwintet (wspólnie będą tworzyć zamknięte, monitorowane osiedle z całodobową ochroną). Deweloper zapewnia, że duże odstępy między budynkami pozwolą na prywatność, a linie autobusowe nr 163 i 164 zapewnią szybki dojazd do stacji metra.

Strona www: cityvilla.pl

Kontakt: 781 250 000

anna.kwiecien@cityvilla.pl

Perfectspace-nowe-inwestycje-deweloperskie-Warszawa-2018-521x1024 Nowe inwestycje Deweloperów w Warszawie 2018

Villa Americano 

Villa Americo powstaje przy ulicy Woronicza. To jeden budynek wielorodzinny, który liczy sobie dziesięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. W jego skład wchodzi dziewiętnaście apartamentów, 22 miejsca garażowe oraz jeden lokal usługowy. W niewielkiej odległości zlokalizowany jest futurystyczny budynek siedziby TVP oraz główna siedziba Polskiego Radia. Niewątpliwie duży atut tej inwestycji stanowi bliskość stacji metra Wierzbno oraz Galerii Mokotów.

Strona www: yuniversalpodlaski.pl

Kontakt: 22 436 84 32

warszawa@yp.com.pl