08 kwietnia 2022

Myślisz o zamieszkaniu na Wilanowie? Sprawdź, czy warto!

Eksperci portalu Oceniamy Deweloperów.pl sprawdzili, czy warto zamieszkać na warszawskim Wilanowie. Jakie są zalety, a jakie wady tej lokalizacji i czy znajdziemy tam ciekawe nieruchomości – dowiedz się z dzisiejszego wpisu.

Wilanów to miejsce, które z jednej strony zapewnia kameralną atmosferę i spokój, a z drugiej – dostarcza sporo wrażeń kulturalnych i wysoką dawkę rozrywki. Skąd bierze się fenomen tej lewobrzeżnej dzielnicy Warszawy?

Po pierwsze: architektura

Wilanów to jedna z tych dzielnic, które mają za sobą prawdziwą historię. Niegdyś osada należała do Zakonu Benedyktynów, następnie przeszła w ręce Jana Sobieskiego, któremu zawdzięczamy to, że dziś słynie zarówno z pięknej architektury, jak i dóbr kulturowych.

Warto tu wspomnieć przede wszystkim o pałacu w Wilanowie, który dosłownie zapiera dech w piersiach. To doskonałe miejsce do odwiedzenia nie tylko latem, ale i zimą, kiedy pałacowy ogród zamienia się w Królewski Ogród Światła.

Fot. Pexels

Po drugie: odpoczynek

Na Wilanowie znajdziesz mnóstwo miejsc do odpoczynku czy spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Takim przykładem jest Lake Park Wilanów, czyli miejscówka o surferskim klimacie, która zachęca do spotkań szczególnie latem.

Fot. Restauratica.pl

Podobnie jest w przypadku Royal Wilanów, który obok zaplecza biznesowego, jest doskonałą bazą wypadową dla osób uprawiających aktywność fizyczną lub rodzin z dziećmi (w okolicy są naprawdę świetne place zabaw).

Dzieciom polecam także Plażę Wilanów z wielką zjeżdżalnią, statkiem pirackim, bujaczkami i huśtawkami. Poza tym, szukając dostępu do wody, można udać się na dziką plażę przy wale wilanowskim – jest wielka, czysta i piaszczysta. To prawdziwa perła w Warszawie, na tyle oddalona od drogi, że zapewnia ciszę i spokój.

Ukochaną warto z kolei zabrać na Most Zakochanych – koniecznie zabierzcie ze sobą kłódkę, którą możecie na pamiątkę powiesić na barierce.

Poza tym, mieszkając na Wilanowie, warto pospacerować po parku Natolińskim. Pamiętaj tylko, że to rezerwat, więc w okresie letnim obowiązują zapisy przez stronę internetową. Warto jednak wybrać się w to miejsce, aby poznać uroki wyjątkowej natury oraz zobaczyć piękny pałac, który znajduje się na terenie parku.

Po trzecie: Miasteczko Wilanów

To jedyne takie osiedle w Polsce, zaprojektowane w oparciu o tzw. Master Plan, które znajduje się pomiędzy aleją Wilanowską a Południową Obwodnicą Warszawie. I rzeczywiście, mieszkając w tej lokalizacji masz dostęp do wszystkiego, co potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Nie jest tu jednak tanio, niemniej taki jest charakter tego osiedla, aby przyciągać osoby o wyższych przychodach.

Fot. Wikipedia

Po czwarte: nieruchomości

Nieruchomości na Wilanowie sprzedają się szybko, bo to lokalizacja gwarantująca dostęp do nowoczesnej architektury oraz możliwości otoczenia się naturą. Dzielnica jest dobrze przemyślana i posiada układ ułatwiający przemieszkanie się pomiędzy jej strefami. Wilanów jest też bezpieczny, bo większość budynków, które tu się znajduje są wyposażane w monitoringi i ochronę.

Fot. Green House Development

Obecnie na Wilanowie znajdziesz kilka wyjątkowo ciekawych inwestycji mieszkaniowych. To zarówno wille miejskie, jak i apartamenty. Nasz przegląd ofert znajdujesz tu.

Oczywiście, Wilanów ma swoje wady. To przede wszystkim wysokie koszty nieruchomości i życia. Jest to jednak jedna z najbardziej luksusowych dzielnic w Warszawie, więc ceny muszą być tego odzwierciedleniem.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź