Warszawa stale się rozrasta – na jej terenie da się obecnie doliczyć przynajmniej 785 różnych inwestycji mieszkaniowych, które zostały niedawno oddane do użytku lub znajdują się aktualnie w fazie realizacji. Dziesięć nowych inwestycji deweloperskie Warszawie opisaliśmy już wcześniej, teraz przybliżymy kolejne, tym razem jednak skupimy się wyłącznie na nowych inwestycjach deweloperskich z obszaru Mokotowa. Jest to bowiem jedna z dzielnic, w których budownictwo mieszkaniowe rozwija się szczególnie dynamicznie.

Przy wyborze mieszkania niezmiennie największą uwagę zwracamy na cenę, ale drugim najpoważniejszym czynnikiem jest odpowiednia lokalizacja – ponad połowa klientów przy zakupie mieszkania kieruje się jego usytuowaniem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę sami deweloperzy, którzy raczej niechętnie wybierają pod inwestycje dzielnice owiane złą sławą, np. Pragę-Północ – rozmaite patologie, akty wandalizmu oraz nocne hałasy skutecznie odstraszają potencjalnych kupujących.

Mokotów na topie w inwestycjach deweloperskich

Jedną z najpopularniejszych dzielnic Warszawy od lat pozostaje Mokotów – mieszkania szuka tam prawie co piąta osoba pragnąca nabyć nieruchomość w stolicy. To zainteresowanie ze strony klientów starają się wykorzystać deweloperzy, którzy chętnie realizują na terenie Mokotowa nowe inwestycje mieszkaniowe. Realizacje takie jak Rubikon Residence (data oddania do użytku: IV kwartał 2015), Luxor Residences (IV kwartał 2015), Omega Mokotów (grudzień 2016), Rezydencja Konstancińska (I kwartał 2016), Wiślany Mokotów II (połowa 2016), Moko (III kwartał 2016), czy Wizja Mokotów (2016) wabią klientów bliskością centrum oraz doskonałym skomunikowaniem z pozostałą częścią Warszawy. Wadą prestiżowej dzielnicy jest jednak wysoka cena, którą przyjdzie zapłacić za mieszkanie w tych rejonach.

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Apartamenty Mokotów Omega to inwestycja dewelopera Tynkbud-1. Mieszkania położone są w południowej części Mokotowa: Służewie. Wyróżniają się one przede wszystkim inteligentnym systemem sterowania domem – odpowiada on m.in. za indywidualną temperaturę w lokalu oraz wszczęcie alarmu w razie pożaru lub zalania. Ponadto okolica zapewnia bogatą ofertę edukacyjną (żłobki, szkoły i uczelnie wyższe), usługową (Galeria Mokotów) oraz rekreacyjną (powstający przy ul. Rzymowskiego park rekreacyjny ze stawem oraz ścieżkami rowerowymi). Cena mieszkań kształtuje się na pułapie od 8 200 do 9 200 zł/m2.

Strona www: tynkbud1.pl

Kontakt: +48 22 863 17 11

biuro@tynkbud1.pl

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Rezydencja Konstancińska od Yareal Polska położna przy parku im. Stanisława Dygata. Jej głównymi zaletami – poza zieloną okolicą – są przede wszystkim doskonale skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Warszawy oraz sąsiedztwo Centrum Handlowego Sadyba. Okolica obfituje również w liczne sklepy, restauracje, kafejki oraz kino.

Strona www: yareal.pl

Kontakt: +48 22 423 80 80

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Wiślany Mokotów II przyciąga głównie nowoczesną infrastrukturą oraz niedalekim położeniem od parku na Kopcu Powstania Warszawskiego oraz terenów sportowych Agrykoli. Ponadto na korzyść inwestycji od Budimex Nieruchomości przemawia bliskość Wisłostrady, która umożliwi mieszkańcom nieruchomości dogodny dojazd w kierunku południowym i północnym. Ceny mieszkań wynoszą od 6 900 do 8 100 zł/m2.

Strona www: budimex-nieruchomosci.pl

Kontakt: (22) 397 42 52

warszawa@budimex.pl

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Wizja Mokotów – inwestycja Wawel Service zlokalizowana jest w dzielnicy Mokotów-Ksawerów: blisko Centrum Biznesowego, Galerii Mokotów oraz stacji metra Wierzbno. Parter budynku powstaje z myślą o lokalach usługowych, zaś północno-zachodnia część będzie oddana pod powierzchnie biurowe. Resztę stanowią lokale mieszkaniowe – wszystkie wyposażone zostaną w balkony, tarasy lub loggie. Wnętrze nowoczesnej bryły budynku wypełni zielone patio. Ceny mieszkań wynoszą od 8 100 do 9 500 zł/m2.

Strona www: wawel-service.pl

Kontakt: (22) 866 54 00

warszawa@wawel-service.pl

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Rubikon Residence od APM Development ma charakter apartamentowy. Wszystkie mieszkania w tej realizacji mają być dostępne z balkonami, tarasami lub ogródkami, a poza tym posiadają zaprojektowane przestronne pokoje dzienne, duże sypialnie, otwarte kuchnie i łazienki. Deweloper swoją ofertę kieruje przede wszystkim do ludzi, którzy cenią sobie kameralność, swobodę i wypoczynek dużą ilość zieleni. Ceny mieszkań wynoszą od 7 950 do 8 900 zł/m2 strona

Strona www: apm-development.com.pl

Kontakt: (22) 847 91 86

apm@apm-development.pl

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Moko to realizacja Ronson Development. W ofercie znajdują się 2, 3 i 4 pokojowe mieszkania, rozmieszczone w 4 nowoczesnych budynkach. Osiedle gwarantuje łatwy dostęp do 1. linii metra, a tym samym zapewnia idealną komunikację z innymi dzielnicami – przejazd metrem na Pole Mokotowskie zajmuje zaledwie 5 minut. Na terenie osiedla znajduje się MokoClub, w którym mieszkańcy mogą się spotkać i spędzić wolny czas ze swoimi znajomymi. strona

Strona www: ronson.pl

Kontakt: 605 607 801

Omega-Mokotów Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie

Luxor Residences znajduje się w sąsiedztwie Galerii Mokotów oraz Centrum Biznesu przy ul. Wołoskiej. W parterach budynków zaprojektowano powierzchnie handlowo-usługowe, a ponadto każdy z nich będzie posiadał centralnie usytuowany hol wejściowy z recepcją oraz ochroną. Wnętrze budynków stanowią otwarte dziedzińce z małą architekturą zieleni, zaś w parterze budynku A zaplanowano „Klub Lokatora” oraz placyk zabaw dla najmłodszych. Realizacja Longbridge Wynalazek posiada dwa wjazdy od ul. Wynalazek oraz od ul. Cybernetyki usytuowane we wschodnich częściach budynków. Mieszkania w tej inwestycji kosztują od 6 900 do 9 500 zł/m2.

Strona www: longbridge.pl

Kontakt: 795 524 069

kontakt@longbridge.pl

Powyższa lista zawiera jedynie aktualnie powstające na terenie Mokotowa inwestycje, ale możliwe jest również zakupienie mieszkania w jednej z oddanych niedawno do użytku realizacji – wolne mieszkania ciągle oferują na sprzedaż m.in. Yuniversal Podlaski (Apartamenty Przy Łazienkach), Ronson Development (Osiedle Sakura, od 6 550 do 8 050 zł/m2) czy Tynkbud-1 (Wyścigowa 8, od 7 532 do 9 100 zł/m2). Takie rozwiązanie ma jedną przewagę nad kupnem lokalu w nieruchomości, która znajduje się dopiero w trakcie budowy – nie grożą nam żadne nieplanowane opóźnienia w realizacji, a poza tym możemy ocenić stan faktyczny osiedla, a nie jego dopracowaną w każdym szczególe wizualizację.

Bardzo blisko i bardzo zielono

Co konkretnie przyciąga nowych mieszkańców akurat do Mokotowa? Jak widać po opisie powyższych inwestycji, główną zaletą tej części miasta jest jej spokojny charakter oraz bardzo dobre skomunikowanie z centrum – dotarcie tam autem, metrem lub tramwajem zajmuje co najwyżej dziesięć minut. Do pozostałych walorów dzielnicy zaliczyć można jej niską zabudowę, sporą ilość terenów zielonych oraz obecność tzw. „zagłębia biurowego” na Służewcu. Ponadto jej wielkość sprzyja lepszym perspektywom w znalezieniu pracy. Nic dziwnego zatem, że Mokotów zdecydowanie wygrywa w rankingu warszawskich dzielnic – zarówno w kategorii ogólnej satysfakcji z dzielnicy, lokalnego patriotyzmu, jak i zadowolenia z warunków mieszkaniowych.

Moje miasto, a w nim…

Przy wyborze nieruchomości należy zwrócić uwagę na jej lokalizację: bliskość terenów zielonych, sklepów oraz urzędów, a także odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną oraz mało uciążliwe sąsiedztwo. Jest to ważne, gdyż wybranie mieszkania w atrakcyjnej dzielnicy nie tylko podniesie komfort, ale także znacznie ułatwi w przyszłości sprzedaż lub wynajem takiej nieruchomości. Mokotów jest dobrym wyborem, bo spełnia powyższe wymagania: łączy walory cichej, zielonej i kameralnej okolicy z bardzo dogodnym dostępem do centrum miasta.

 

 

Open modal
Opublikowano środa, 29 lipiec 2015 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Jedna odpowiedź do wpisu “Nowe inwestycje deweloperskie na Mokotowie”

  1. avatar Apartamenty Mokotów napisał(a):
    12 grudzień 2017 o godz. 09:57

    No, no! Jest tu kilka ciekawych propozycji mieszkań – fajnie, że idzie w taką stronę.

Zostaw odpowiedź