W tej kuchni bohaterowie serialu „Zagubieni” poczuliby się jak w domu. Czemu? Bo to kuchnia z wyspą! Żarty żartami, ale urządzenie funkcjonalnego i eleganckiego pomieszczenia kuchennego stanowi nie lada wyzwanie. Co zrobić, żeby odnieść sukces? Wystarczy pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach, więc absolutnie nie wolno nam lekceważyć żadnego detalu. Przy aranżacji kuchni każdy element ma ogromne znaczenie – najlepszy dowód na prawdziwość tej tezy stanowi jeden z naszych ostatnich projektów.

Aranzacja-kuchni-w-stylu-angielskim Wnętrze ze smakiem, czyli aranżacja kuchni z wyspą

Poniższa kuchnia stanowi spełnienie marzeń wielu osób. Ostatnie badania pokazują bowiem, że Polakom coraz bardziej podobają się kuchnie nowoczesne, pełne awangardowych rozwiązań. Problem w tym, że rzadko możemy sobie na nie pozwolić – na drodze stają nam przede wszystkim niewielki metraż mieszkań oraz obawa przed wysokimi kosztami. Na szczęście w przypadku tej konkretnej realizacji nie musieliśmy się martwić żadną z powyższych przeszkód. Efekt? Przestrzeń, która jest jednocześnie przytulna i minimalistyczna.

Wyspa marzeń

Z ostatnich badań wynika, że aż 72% z nas podobają się kuchnie z wyspami wielofunkcyjnymi. Trudno się temu dziwić: wyspa kuchenna to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. W zależności od potrzeb może ona pełnić rolę stołu jadalnianego albo służyć jako blat roboczy do przygotowywania potraw i zmywania. Niestety dla wielu osób podobne rozwiązanie pozostaje póki co w sferze marzeń – wyspę w swojej kuchni posiada zaledwie 14% wszystkich badanych osób. Taki wynik nie powinien jednak nikogo szokować, skoro na kuchnię z wyspą mogą sobie pozwolić jedynie właściciele mieszkań o odpowiednio dużym metrażu.

Aranzacja-kuchni-w-stylu-angielskim Wnętrze ze smakiem, czyli aranżacja kuchni z wyspą

W przypadku tej konkretnej realizacji wyspa służy jako miejsce do spożywania posiłków (stąd gustowne stołki barowe), przechowywania butelek z winem oraz wspólnego gotowania. To właśnie ta ostatnia funkcja wymusiła zamontowanie nad wyspą okapu – bez niego wszystkie zapachy towarzyszące gotowaniu przedostawałyby się do pozostałych pomieszczeń. Rzecz jasna okap powinien stylistycznie współgrać z ogólnym wystrojem kuchni; dlatego zdecydowaliśmy się na lakierowany model w kolorze białym.

Aranzacja-kuchni-w-stylu-angielskim Wnętrze ze smakiem, czyli aranżacja kuchni z wyspą

Uwaga: cylindryczny okap wyspowy stanowi na tyle wyraźny akcent dekoracyjny, że wymusza całkowitą rezygnację z lamp wiszących. Jeżeli zatem marzy nam się kuchnia z tego typu oświetleniem, to powinniśmy rozważyć jeden z dyskretniejszych sposobów na odprowadzanie przykrych zapachów, np. okap sufitowy lub blatowy. Więcej o okapach można przeczytać tutaj.

Odrobina ciepła w królestwie lodu

Cała kuchnia utrzymana jest w odcieniach bieli. Nadmiar tego koloru może jednak budzić poczucie osamotnienia i smutku, wielu osobom sterylnie białe wnętrza kojarzą się też z chłodnym wystrojem szpitali. Dlatego zdecydowaliśmy się na drewniane blaty – nie od dziś wiadomo, że drewno w białych wnętrzach odgrywa bardzo istotną rolę, bo ociepla je i zbliża do natury. Kombinacja czystej bieli i naturalnego drewna sprawia, że kuchnia urzeka wyjątkowym klimatem. Poza tym połączenie to jest niezwykle elastyczne, dzięki czemu możemy bez problemu wprowadzić do pomieszczenia dodatkowe kolorystyczne akcenty, np. niebieskie doniczki.

Aranzacja-kuchni-w-stylu-angielskim Wnętrze ze smakiem, czyli aranżacja kuchni z wyspą

Prawdziwa kuchnia nie może się obejść bez lodówki! Wiele osób wybiera dyskretne modele w zabudowie, ale w przypadku osób, które lubią dużo gotować, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest masywna lodówko-zamrażarka z kostkarką – tego typu sprzęt zapewnia sporo miejsca do przechowywania produktów, a jego nieco futurystyczny wygląd idealnie współgra z nowoczesnym wystrojem całego pomieszczenia.

Opublikowano piątek, 07 czerwiec 2019 przez Maciej Balcerek
avatar
Chief manager / supervision Skills: prawo, sprzedaż, opiniowanie i pełna obsługa nieruchomości, logistyka,negocjacje, umowy, odpowiedzialność za misję firmy, ostatnie słowo.

Zostaw odpowiedź